Péče o prodloužené vlasy

Péče o prodloužené vlasy metodou Tape In

1. Mytí a styling

Vlasy prodloužené metodou B. L. Hair Tapes se doporučuje mýt 1-2x týdně a to speciálními přípravky navrženými tak, aby prodloužily životnost a přirozený vzhled vlasů. Ideální jsou bezsulfátové přípravky (jemný čistící hydratační šampon a hydratační kondicionér). 

Před samotným mytím je dobré vlasy šetrně, ale důkladně rozčesat, aby se předešlo zacuchání. Při vlastním mytí je třeba dbát na teplotu vody, aby nebyla příliš horká, ale spíše studená až vlažná. Kondicionér nanášejte do délek a do konečků vlasů, nikdy ne do oblasti spojů (riziko poškození pásek). 1x týdně použijte vlasovou masku pro důkladnou výživu. 

Po umytí zlehka vymačkejte přebytečnou vodu pomocí ručníku a vlasy nechte volně uschnout, což je nejšetrnější a doporučená varianta. Pokud potřebujete použít fén na vlasy, nastavte teplotu a intenzitu foukání na nejnižší stupen a před vysoušením naneste na vlasy ochrannou péči. Vlasy fénujte vždy směrem od temena k týlu. Prodloužené vlasy můžete žehlit, natáčet i kulmovat, vždy ale použijte přípravky na tepelnou ochranu vlasů a teplotu přístroje nastavte na max. 180 °C.

 

2. Česání

Na česání vlasů používejte speciální kartáče k tomu určené (silikonové, přírodní štětiny), které nepoškodí vlasové spoje. Snažte se, aby se vaše vlasy cuchaly co nejméně, češte je několikrát denně. Vlasy rozčesávejte co nejšetrněji, začněte s rozčesáním konečků a poté rozčešte vlasy v délkách. Abyste předešli přílišnému cuchání vlasů přes noc, zapleťte vlasy před spaním do copu nebo si udělejte culík. 

 

3. Barvení

Vlasy jsou již dodávány ve velkém množství odstínů, kterých bylo dosaženo použitím speciálních technologií barvení. Pro splynutí vašich vlasů s prodlouženými se postupuje tak, že se nejprve obarví do požadovaného odstínu vaše vlastní vlasy a poté se vybere vhodný odstín k prodloužení. 

Běžné barvení prodloužených vlasů se nedoporučuje, protože může dojít k oslabení nebo poškození vlasů. Pokud se přeci jen rozhodnete vlasy barvit, nechce to na odbornících ve vašem salonu. Vlasy se nepokoušejte barvit sami doma. 

 

4. Životní styl (koupání, sauna, opalování, cvičení)

Časté koupání především ve slané nebo chlorované vodě oslabuje vlasové pásky a vede k vysušování a lámání vlasů. Stejně tak může být pro vaše vlasy rizikové saunování, opalování v soláriu, nebo nadměrná aerobní aktivita.  

Svých oblíbených aktivit se však nemusíte vzdát, stačí dodržovat několik pravidel.:

Před plaváním si namočte vlasy ve sprše sladkou vodou, zapleťte je do copu nebo uvažte do drdolu a ideálně schovejte pod koupací čepici. Po koupání vlasy důkladně umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem, případně bezoplachovou péčí. Při návštěvě sauny nebo solária opět vlasy svažte do copu nebo drdolu, jejich mytí, případně česání nechte až na chvíli, kdy vychladnou (cca 1 hodina po saunování, nebo opalování v soláriu). 

 

Zásady předcházející poškození nebo uvolnění vlasových pásek:  

 • Po bezprostředním prodloužení vlasů metodou B. L.Hair Tapes se vlasy nesmí namáčet a šamponovat minimálně 48 hodin (ideálně 72 hodin). 
 • Nepoužívejte přípravky na olejové bázi, ani přípravky s obsahem alkoholu (mohlo by dojít k rozlepení spojů).
 • Stylingové přípravky nenanášejte na spoje a pásky.
 • Nemyjte vlasy v předklonu.
 • Nechoďte spát s mokrými vlasy.
 • Zákaz trvalé ondulace vlasů.
 • Nenechte vlasy příliš zacuchat, pokud k tomu dojde, nerozčesávejte je násilím.
 • Nepoužívejte hřeben se širokými zuby.
 • Nesnažte se rozčesávat mokré vlasy.
 • Nečešte místa mezi pokožkou hlavy a místem prodloužení, mohlo by dojít k vytržení pásky. 
 • Prodloužené vlasy si nebarvěte sami doma, svěřte se do rukou odborníků. 
 • Nevystavujte své vlasy nadměrným teplotám.
 • Dbejte speciálním doporučením při koupání, saunování a opalování (viz výše).
 • Nezapomeňte na pravidelnou reaplikaci a včasné posunutí pásek (1,5-2 měsíce).